Sinan Ateş cinayetinde Olcay Kılavuz’un adı tutanaktan çıkarıldı iddiası

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş suikastında tetikçiyi kaçırdığı ileri sürülen tutuklu şüpheli Tolgahan Demirbaş’ın MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un evinde gözaltına alınmasının polis tutanağıyla ilgili yeni bilgiler olduğu iddia edildi.

DW Türkçe’den Alican Uludağ’ın haberine göre, Demirbaş’ın MHP’li Kılavuz’un evinde gözaltına alınmasına ilişkin tutanağın yerine yeni düzenlenmiş bir tutanak savcılık dosyasına girdi.

Bu yeni tutanakta ise Demirbaş’ın Kılavuz’un evinde gözaltına alındığı bilgisi değil, sokakta yürürken yakalandığı iddiası yer aldı. Gözler şimdi gerçeğe aykırı tutanak tuttuğu iddia edilen polisler hakkında savcılığın işlem yapıp yapmayacağına çevrildi.

DW Türkçe’nin Emniyet kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Demirbaş’ın gözaltına alınmasına ilişkin bir tutanak savcılık dosyasına girdi.

Savcılık dosyasındaki tutanağın, Tolgahan Demirbaş’ın Ankara’nın Bağlıca Mahallesi’nde bir sokakta gözaltına alındığına dair olduğu öğrenildi. Yani Emniyet, savcılığa içerisinde Olcay Kılavuz’un adının ve evinin bilgisinin yer aldığı tutanağı değil, Demirbaş’ın bu mahallede yakalandığına dair bir tutanak dosyaya gönderdi. Bu tutanağın ise Demirbaş’ın ilk gözaltına alınarak savcılığa çıkarıldığı zaman beraberinde adliyeye getirildiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir