Samsung Tri-Fold kritik eşiği aştı! İşte detaylar

Katlanabilir telefon pazarındaki liderliğini korumak isteyen Samsung, yeni ürünü için çalışmalarını hızlandırdı. Bu yıl tanıtılması beklenen Samsung Tri-Fold modelinin bazı özellikleri ortaya çıktı.

Samsung Tri-Fold özellikleri sızdırıldı

İlk olarak 2008 yılında Nokia tarafından tanıtılan katlanabilir telefon konsepti, günümüzde Samsung ve Huawei başta olmak üzere birçok firma tarafından üretiliyor. Katlanabilir telefon piyasasına yeni bir soluk getirmek isteyen Samsung, CES 2023 fuarında sergilediği modeli bu yıl kullanıcılar ile buluşturacak.

Samsung tarafından Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (WIPO) 26 Mart 2021’de yapılan patent başvurusu Geçtiğimiz yıllarda sızdırıldı. “Pili elektronik cihazda paylaşma yöntemi” başlığı ile yapılan başvuru, 72 sayfalık dökümandan oluşuyor.

Yapılan başvuruyu inceleyen LetsGoDigital ekibi, Samsung’un ters kablosuz şarj teknolojisine sahip iki kez katlanan telefon üzerinde çalıştığını tespit etti. İlk olarak Galaxy S serisi ve Note serisi cihazlarda karşımıza çıkan ters kablosuz şarj, kullanıcıların akıllı telefonlarını powerbank olarak kullanmasına imkan tanıyor.

Sızdırılan bilgilere göre Samsung, geçtiğimiz günlerde USPTO’ya (Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi) patent başvurusu yaptı. Şirket, Tri-Fold modelinde OLED ekrana yer verecek.

Samsung’un işletim sisteminin kullanıcı arayüzünü ayarlamak için menteşelere gömülü sensörler ve yongalara yer vereceği belirtiliyor. Örneğin, her iki menteşe de tamamen açıksa sensörler bu bilgiyi işlemciye iletecek ve işlemci UI öğelerini ekranda gösterecek.

Yeni model, Samsung Display tarafından ocak ayında CES’te sergilenen birkaç konsepte benzer şekilde çift menteşeli ve üç parçalı katlanabilir olacak. Yeni modelde Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye yer verileceği tahmin ediliyor. Snapdragon 8 Gen 2, bir adet 3.2GHz Cortex-X2, üç adet 2.8GHz Cortex-A710 ve dört adet Cortex-A510 çekirdeğine sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir