CHP’li Emir: Bayram ikramiyesini Bay Kemal verdi, en düşük emekli aylığına eşitlemek de onun Cumhurbaşkanlığında olacak

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, iktidara geldiklerinde 2 bin liraya yükseltilen emekli ikramiyesinin en düşük emekli aylığına eşitleneceğini söyledi. 

Emir, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “2018’de emekliye 1000 TL bayram ikramiyesi çıktığında en düşük emekli aylığı 1000 TL idi. Şimdi en düşük emekli 7500 TL, bayram ikramiyesi 2000 TL. Emeklilere sözümüz; bayram ikramiyesini Bay Kemal verdi, en düşük emekli aylığına eşitlemek de onun Cumhurbaşkanlığında olacak” ifadesini kullandı. 

TIKLAYIN – Emeklilerin bayram ikramiyesi 2 bin liraya çıktı

Emeklilere ikramiye uygulaması vaadi 2015 seçimlerinde CHP’nin vaadiydi. O dönem Maliye Bakanı olan Mehmet Şimşek, CHP’nin “emekli ikramiyesi” vaadi için “Bütün bunları yapsınlar, kaynak göstersinler sadece şapka çıkartmam yani ben samimi olarak söylüyorum derim ki: Ben de CHP’ye oy vereceğim… Biliyorsunuz toplumda bir söz var; Bekara karı boşamak kolay… 11 milyona yakın emeklimiz var. Çarpın bir bakayım… Yani bir kalemde bütçe açığını yüzde 70 arttıracak, gerçekçi değil” yorumunda bulunmuştu.

2018 genel seçimlerinden önce ise dönemin Başbakanı Binali Yıldırım, emeklilere bayram ikramiyesi verileceğini açıklamıştı. Yıldırım, “Her yıl Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesi birer ikramiye vereceğiz. Ramazan Bayramı öncesi bin lira, Kurban Bayramı öncesi bin lira. Emeklilerimiz daha fazlasına layık, bunun bilincindeyiz” şeklinde konuşmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir